بیمه آسانسور چیست ؟ - بیمه حر
تماس: 88365886-021
ورود

بیمه آسانسور چیست ؟

مارس 17, 2021 (0) نظر

با گسترش و پیشرفت روز افزون شهرها و افزایش جمعیت نیاز به داشتن تکنولوژی‌های مهم و پیشرفته روز به روز بیشتر شده تا جایی که با ساخت برج‌ها و ساختمان‌های بلند نیاز به داشتن آسانسور به حداکثر نیاز ممکن رسیده است. فردی که در یک اداره با پله‌های زیاد و طولانی کار می‌کند یا در آپارتمانی ساکن است که دارای واحدها و طبقات مختلفی می‌باشد برای جلوگیری از خستگی بیش از اندازه و هدر رفتن زمان ممکن حتما باید با آسانسور رفت و آمد داشته باشد تا صرفه‌جویی در زمان ممکن با آسان‌ترین روش و راه حل خیلی زود به مقصد مورد نظر برسد.اما در این بین بیمه آسانسور یک مسئولیت مدنی است و چنان که در این بین حادثه‌ای رخ دهد و مالک، مدیر ساختمان، شرکت‌های نگهداری و سرویس آسانسور مسئول شناخته شوند. شرکت بیمه خسارت را از طرف بیمه گذار (خریدار بیمه) پرداخت می‌نماید.

بیمه آسانسور

گاهی اوقات به دلیل انجام خطاهای انسانی، یا به علت نقص مشکل فنی در بخش قطعات آسانسور یا حتی مشکلات دیگر استفاده از آن، فرد را مصدوم و یا منجر به فوت شخص می‌گردد. علاوه بر آن به وجود آمدن مشکلات روحی از طرف خانواده مصدوم و یا فوت شده اقدامات مربوط به بررسی مقصرین این حادثه دلخراش آغاز می‌شود. در نتیجه بیمه آسانسور به طور یقین نمی‌تواند فرد آسیب دیده که یا نقص عضو شده یا فوت شده را دوباره به زندگی طبیعیش برگرداند اما می‌تواند به تامین به موقع حقوق حادثه دیده اقدام کند.

آرامش و صلح بین خانواده‌ها ایجاد کند و بیمه خسارت را از طرف بیمه گذار پرداخت کند. همچنین مدیران ساختمان باید به نمایندگی از مالکین آن نسبت به خرید بیمه اقدام کنند. تا در صورت حوادث احتمالی آسانسور در امان باشند و یا در هنگام  بروز حوادث جانی و مالی بیمه از طرف شخص ثالث اقدام به پرداخت خسارت نماید. بیمه آسانسور ساختمان به همین منظور تنظیم شده است.

مزایای بیمه آسانسوراما وظیفه مدیر ساختمان در ارتباط با آسانسور

1-مدیر ساختمان این وظیفه را دارد که بداند آیا آسانسور پس از نصب و راه اندازی دارای گواهینامه استاندارد از موسسه استاندارد ایران می‌باشد.

2-بستن قرارداد سرویس و نگهداری سالیانه آسانسور با شرکت‌های سرویس و نگهداری آسانسور که حاوی پروانه و اجازه فعالیت از وزارت صنایع و معادن کشور می‌باشند.

3-خرید بیمه آسانسور به نمایندگی از طرف کلیه مالکین از شرکت‌های بیمه که معتبر شناخته شدند.

بیمه آسانسور بیمه ایران، در صورت وقوع حادثه مالی و جانی آسانسور به فرد فوت شده یا مصدوم نقص عضو از طرف شخص ثالث که این بیمه را خریداری کرده است به جبران خسارت می‌پردازد.

بیمه آسانسور آنلاین

بعضی از شرکت‌های بیمه ای معتبر و مهم از راه فروشگاه‌های آنلاین اینترنتی اقدام به فروش بیمه آسانسور آنلاین می‌کنند. مدیران ساختمان با خرید بیمه آسانسور آنلاین از طریق فروشگاه معتبر آنلاین در کوتاه‌ترین زمان ممکن اقدام به خرید این نوع بیمه می‌نمایند. با توجه به اشتباهات و مشکلاتی که در نصب تجهیزات و راه اندازی قطعات آسانسور پیش می‌آید باید حتما از بیمه آسانسور آنلاین استفاده گردد.

بیمه آسانسور اجباری است

بیمه مسئولیت ساختمان زمانی برای همگان بصورت اجباری می‌شود که برای اهالی یک ساختمان یا آپارتمان اتفاق ناخوشایندی به‌وجود آید. مثلا فوت یا نقص عضو به دلیل نقص مشکل در تجهیزات وسایل آسانسور این مشکل را بوجود می‌آورد. چون همه اهالی ساختمان در اینجا مدیر ساختمان را به عنوان مسئول حادثه می‌شناسند. بخاطر این که مدیر در آرامش بیشتری باشد باید نسبت به خرید بیمه  اقدام کند و دیگر اهالی ساختمان را با آن پوشش دهد تا در زمان اتفاقات ناگوار از بیمه آسانسور استفاده شود و بیمه به جای شخص ثالث خسارت مربوط به آن را به دیگر افراد آسیب دیده پرداخت می‌نماید.

پیشنهاد آسانسور بیمه ایران

با توجه به موارد مهمی که در استفاده از آسانسور در همه اماکن مثل ساختمان منزل مسکونی، ادارات و اماکن چگونگی شکل ساختاری این وسیله مهم ممکن است که خسارت جانی و مالی زیادی را به همراه آورد. بخاطر همین مساله همه افراد لازم است که از بیمه  استفاده کنند تا بیشتر نگرانی‌ها برطرف گردد. اما در جواب به این سوال که بیمه آسانسور به عهده کیست باید بگوییم که به عهده مدیر ساختمان می‌باشد تا خدای نکرده اگر حادثه جانی و مالی ناگواری در زمان استفاده از آسانسور پیش آمد مدیر ساختمان یا شرکت تجهیزات و نصب آسانسور پیش اهالی ساختمان مسئول شناخته می‌شوند که باید خسارت شرکت بیمه پرداخت نماید (از طرف شخص ثالث). در حقیقت بیمه بدنه آسانسور یکی از زیرشاخه‌های بیمه  است.

بیمه آسانسور چیستچه کسی باید اقدام به بیمه آسانسور کند

بیمه  برای ساکنین همه ساختمان‌ها اعم از آپارتمان، برج ،اداره و. .. مورد نیاز است و مدیران ساختمان با تایید مالکین ساختمان اقدام به خرید بیمه آسانسور می‌نمایند. تا در صورت وقوع حوادث دلخراش مثل فوت یا نقص عضو افراد بر اثر تجهیزات و نقص و مشکلات آسانسور از سوی شرکت بیمه‌گر اقدام به پرداخت خسارت دیه فوت یا پرداخت غرامت نقص عضو به فرد مصدوم یافوت شده نمایند. اما در این بین ممکن است شرکت تجهیزات آسانسور هم مسئول شناخته شود براساس نظر کارشناسان که این شرکت هم بیمه آسانسور است و پرداخت خسارت می‌نماید.

حوادث احتمالی درآسانسور

1- حبس و گیر افتادن در آسانسور

زمانی که برق شهری قطع شود برق آسانسور هم قطع می‌شود و فرد در آسانسور می‌ماند. اگر وزن و تعداد افرادی که در آسانسور سوار می‌شوند، بیشتر از گنجایش یا ظرفیت ممکن باشد باعث حبس افراد داخل آسانسور می‌شود. اگر آسانسور در زمان‌های معین سرویس نشود احتمال حبس افراد داخل آسانسور زیاد می‌شود.

2- آتش سوزی

اگر آسانسور کهنه و قدیمی باشد، امکان آتش سوزی در آن بالاست. زمانی که آتش سوزی رخ داد ولی به موقع آتش خاموش نشد، می‌تواند خسارات سنگینی به همراه داشته باشد. در حالی که با پرداخت هزینه‌های بیمه آسانسور می‌توان قسمتی از این ضرر را جبران نمود.

3-  خطر برق گرفتگی

اگر تعمیرکار آسانسور در بخش تعمیرات برق آسانسور را درست انجام نداده باشد خطر برق گرفتگی بالاست.

4 – سقوط کابین آسانسور داخل چاهک

علت این حادثه به خاطر اشتباه تعمیرکار، پاره شدن کابل، عدم قفل درآسانسور در زمان حرکت. مطلع شدن از این اتفاق شما را برای پرداخت هزینه‌های بیمه متقاعدتر می‌نماید.

جمع بندی

بیمه آسانسورامروزه به دلیل افزایش جمعیت شهرنشین‌ها و گسترش آن استفاده از آسانسور اجباری شده است این وسیله با اهمیت برای منازل مسکونی و ساختمان‌های بلند و اداره جات کاربرد دارد و چون افراد و اهالی ساختمان از آن زیاد استفاده می‌کنند لازم است که مدیر ساختمان با خرید بیمه آسانسور جهت آرامش خود و افراد در زمان وقوع حوادث ناگوار در آسانسور اقدام کند. در صورت هر گونه مشکل شرکت بیمه از طرف شخص ثالث به پرداخت خسارت اقدام می‌نماید.

نظر (0)Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*