تماس: 88365886-021
ورود

بیمه بازنشستگی ایران و انواع آن

مه 18, 2021 (0) نظر

همه ما انسان‌ها دوست داریم که دوران بازنشستگی خود را بدون نگرانی و دغدغه فکری بگذرانیم. در واقع حق هر فردی است که در این شرایط آسایش داشته باشد و این دوران را با آرامش خاطر سپری کند. اما برخی از عوامل باعث می‌شوند تا افراد نگران دوران پیری خود باشند، این عوامل عبارتند از: کاهش درآمد، از دست دادن توانایی کار کردن، افزایش سن و برخی از بیماری‌ها که به دلیل کهولت سن ایجاد می‌شوند.

بدین منظور شرکت‌های بیمه‌ای برای رفاه حال هموطنان عزیز به ارائه خدماتی تحت عنوان بیمه بازنشستگی اقدام نموده‌اند. این خدمات مختص دوران بازنشستگی می‌باشد و باعث می‌شود تا افراد بتوانند از این خدمات به بهترین نحو بهره‌مند شوند. بیمه بازنشستگی بیمه ‌ایران، یکی از بهترین انواع بیمه است که حتی می‌توانید بعد از 10 سال بازنشسته شوید.

بیمه بازنشستگی ایران چیست؟

بیمه ‌ایران یکی از پرسابقه‌ترین و بهترین شرکت‌های بیمه‌ای است که در راستای رفاه حال هموطنان عزیز به ارائه خدماتی با نام بیمه بازنشستگی اقدام نموده است. این شرکت بیمه با ارائه طرح‌های ویژه برای افرادی که در دوران بازنشستگی هستند، سعی نموده تا ضمن خدمات رسانی به هموطنان گرامی و جلب رضایت آن‌ها، بهترین خدمات را فراهم نماید. در این مطلب شما را با بیمه بازنشستگی ایران، شرایط بیمه بازنشستگی و انواع آن آشنا می‌سازیم. پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

بیمه بازنشستگی در واقع ترکیبی از بیمه عمر و سرمایه‌گذاری است که با ارائه خدمات مخصوص در اختیار بازنشستگان عزیز قرار می‌گیرد. دوران بازنشستگی در حقیقت بخشی از زندگی است که از دوران جوانی باید به فکر آن دوران باشیم. زیرا با با افزایش سن دیگر امکان کار کردن وجود ندارد، انرژی جوانی باقی نمی‌ماند زیرا توان جسمی کاهش می‌یابد، امکان وقوع بیماری ها بسیار زیاد است. پس طبیعی است که اغلب افراد نگران هزینه‌های این دوران باشند. بیمه بازنشستگی ایران از طریق پرداخت مستمری در زمان مقرر تلاش می‌کند تا به این صورت کسری حقوق بیمه‌گزار را جبران نماید. میزان مستمری افراد به اندوخته بیمه‌گزار و انتخاب او بستگی دارد که تمایل دارید چه مقدار دریافتی در هر پرداخت مستمری داشته باشد. جالب است که بدانید بیمه‌گزار در صورت تمایل می‌تواند درخواست نماید همه سود و سرمایه بیمه عمر خود را به شکل یکجا دریافت کند.

 

شرایط بیمه عمر و بازنشستگی ایران

شرایط بیمه عمر و بازنشستگی ایران متشکل از شرایط بیمه‌ای و شرایطی برای فرد بیمه‌گزار است. به بیان دیگر شرایط بیمه‌ای، مشخص کننده قوانین مربوط به بیمه‌ایران است و شرایط برای فرد بیمه‌گزار شامل شرایطی است که بیمه‌گزار لازم است در حین زمان خرید بیمه عمر و بازنشستگی آن را داشته باشد. لازم به ذکر است که بیمه عمر و بازنشستگی تنها مختص استفاده در دوران بازنشستگی است و قبل از فرارسیدن این دوران باید نسبت به تهیه بیمه اقدام کنید. در زمان خرید بیمه عمر و بازنشستگی فرمی در اختیار شما قرار می‌گیرد که توضیحات لازم در این خصوص را داراست.

شما عزیزان می‌توانید بعد از اتمام قرارداد، سرمایه‌تان را به مستمری بازنشستگی تبدیل نمایید. حال ممکن است این سوال به ذهن شما خطور کند که چگونه چنین چیزی ممکن است؟ در واقع با گذاشتن همه یا بخشی از سرمایه خود نزد بیمه‌گر، می‌توانید سالیانه مستمری دریافت نمایید. اگرچه میزان این مستمری، به سرمایه اندوخته شما و مدت زمان قراردادتان بستگی دارد. یعنی هرچه مدت قراردادتان بیشتر باشد و حق‌بیمه بیشتری پرداخت نمایید؛ در نتیجه مستمری بیشتری نیز دریافت می‌کنید. پرداخت این مبلغ توسط شما می‌تواند ماهانه، شش ماهه و یا سالانه انجام شود و شما پس از چند سال پرداخت حق بیمه، بازنشسته شده و می‌توانید مستمری دریافت کنید.

بیمه بازنشستگی ایران تنها با پرداخت 10 قسط

شاید با شنیدن بیمه بازنشستگی ایران تنها با پرداخت 10 قسط متعجب شوید. اما خوب است بدانید که بله این امر تنها با پرداخت ده قسط از حق بیمه امکان پذیر است. در واقع شما می‌توانید این ده قسط را به صورت سالانه پرداخت کنید به این نوع بیمه طرح بازنشستگی کوتاه مدت بیمه ایران نیز گفته می‌شود؛ و اما طرح بازنشستگی 10 ساله بیمه ایران دارای شرایطی به شرح زیر است:

یکی از شرایط بازنشستگی در بیمه عمر ایران این است که فرد به سن ۵۰ سال رسیده باشد و حداقل به مدت ۱۰ سال حق‌ بیمه پرداخت کرده باشد.
مبلغ پرداخت حداقل ۵۰ هزار تومان به‌عنوان حق ‌بیمه الزامی است.
سرمایه شما پس از اتمام قرارداد، اگر به سن 50 سال رسیده باشید، به دو صورت مستمری مادام‌العمر و یا مدت‌دار می‌تواند به شما عزیزان پرداخت گردد؛ ولی اگر واجد شرایط سنی 50 سال نباشید، اگر قبل از ۵۰ سالگی شما مدت قراردادتان به اتمام رسید؛ می‌توانید همه سرمایه خود را بازخرید نمایید و مبلغ اندوخته را به صورت کامل و یکجا دریافت کنید.
توجه داشته باشید که در طرح بازنشستگی 10 ساله بیمه ایران، زمان بیمه‌ نامه جهت دریافت مستمری حداقل ۱۰ سال می‌باشد.

بیمه بازنشستگی ایران زنان خانه‌ دار به چه صورت است؟

خوب است بدانید که بیمه‌ ایران ارائه دهنده بهترین بیمه بازنشستگی، از ارائه خدمات به زنان خانه دار نیز غافل نبوده و به منظور تامین آینده زنان خانه دار به ارائه این بیمه اقدام کرده است. این بیمه برای زنان خانه‌داری که شاغل نیستند و از این نظر برای آینده خود نگران هستند، بسیار مفید و کارامد است.

لازم به ذکر است که همه زنان خانه‌دار ۱۸ تا ۵۰ سال، می‌توانند از این نوع بیمه استفاده کنند. یکی از مزایای بیمه بازنشستگی ایران زنان خانه دار این است که محدودیتی در خصوص افراد مجرد و متاهل ندارد و همه زنان خانه دار می‌توانند مشمول این بیمه شوند. حتی افرادی که چند سالی مشغول کار بودند ولی پس از آن به دلایلی خانه نشین شده اند نیز می‌توانند با انتخاب این بیمه، ادامه سابقه کاری خود را ادامه دهند. برای این بیمه می‌توانید به نزدیک‌ترین شعب بیمه ‌ایران مراجعه کنید و با ارائه مدارک لازم پس از عقد قرارداد، تحت پوشش این بیمه قرار گرفته و از مزایای آن بهره‌مند شوید.

نتیجه گیری

همان طور که در مطلب بالا گفته شد، بیمه بازنشستگی یک قرارداد بلند مدت است و فرد بیمه‌گزار با پرداخت حق بیمه‌ خود در زمان‌های تعیین شده، به سرمایه‌گذاری در بیمه بازنشستگی اقدام می‌نماید. این مبالغ به عنوان اندوخته و سرمایه فرد پس از رسیدن به دوران بازنشستگی در اختیار آن فرد قرار می‌گیرد. همچنین بیمه‌گر موظف است به بیمه‌گزار خدمات بیمه بازنشستگی را در زمان مشخص شده ارائه دهد؛ ضمن این که سودهای مربوط به سپرده وی را نیز واریز نماید. اگر شما هم جزو افرادی هستید که تمایل دارید در دوران بازنشستگی حقوق دریافت کنید، جزو زنان خانه دار هستید و نگران آینده خود هستید و یا در صورتی که قبلا شاغل بودید و سابقه بیمه دارید، به شما توصیه می‌کنیم از بیمه بازنشستگی بیمه ایران نهایت استفاده را ببرید.

نظر (0)Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*