تماس: 88365886-021
ورود

راهنمای جامع بیمه عمر بیمه ایران در سال 1399

نوامبر 05, 2020 (0) نظر

انسان‌ها از پیدایش تاکنون در تلاش برای تامین نیازهای اقتصادی و اجتماعی خود بوده‌اند. به خصوص با پدید آمدن جوامع و ریسک خطرات زندگی نیاز به سرمایه گذاری و اندوخته مالی بیش از قبل احساس شده است. در ادامه بیمه عمر بیمه ایران را بررسی میکنیم.

در این راستا شرکت‌های بسیاری در پاسخ به نیازهای انسان‌ها بر آمدند که از این شرکت‌ها می‌توان به بیمه و پوشش های بیمه‌ای اشاره کرد.

این شرکت‌ها با ارائه طرح‌های هوشمندانه و مناسب با توجه به شرایط اقتصادی و سن و سال افراد، ارائه دهنده انواع خدمات بیمه‌ای می‌باشند.

بیمه عمر یکی از طرح‌های جامعی است که توسط شرکت‌های بیمه‌ای ارائه می‌شود در این طرح در صورت هرگونه مشکل یا بروز حادثه، افراد وابسته به شخص فوت شده یا آسیب دیده، از پوشش‌های بیمه‌ای استفاده می‌کنند.

بیمه عمر بیمه ایران

بیمه عمر، بیمه‌ای ضروری و حیاتی برای همه افراد محسوب می‌شود که به آن بیمه زندگی نیز گفته می‌شود. این نوع بیمه در زیر رده بیمه اشخاص قرار دارد و در واقع نوعی سرمایه گذاری بلند مدت است که مزایای بسیار خوبی برای بیمه گذار به همراه دارد.

بیمه عمر، بیمه نامه ای بلند مدت است که در طول چندین سال مشخص همراه بیمه گذار است. در این نوع بیمه هر شخصی با هر سن و سالی و شرایط مالی که دارد، می تواند این نوع بیمه را خریداری نموده و از مزایای آن استفاده کند. در بیمه نامه عمر در واقع قراردادی بین شخص بیمه گذار و شرکت بیمه منعقد می‌شود که بر این اساس فرد بیمه شده موظف است ماهانه یا سالانه مبلغی را برای بیمه خود پرداخت نماید. تا بتواند تحت پوشش بیمه آن شرکت قرار گیرد. شرکت بیمه گذار نیز مزایای بسیار خوبی را در اختیار فرد یا خانواده آن قرار می‌دهد که بتوانند از این مزایا بهره مند شوند.
بیمه‌گذار به فردی گفته می‌شود که مالک بیمه‌نامه است و باید حق بیمه را پرداخت کند؛ اگر شخص بیمه‌شده در طول مدت بیمه‌نامه فوت نماید، غرامت فوت به شخص ذی‌نفع پرداخت می‌شود.

اما اگر بیمه شده در پایان قرارداد در قید حیات باشد، می‌تواند اندوخته بیمه‌نامه خود را از شرکت بیمه دریافت کند. حتی فرد می تواند در صورت تمایل قبل از پایان مدت قرارداد، بیمه‌نامه خود را کنسل کند. در این صورت فرد می‌تواند اندوخته بیمه نامه خود را بر اساس ارزش بازخرید بیمه عمر که در جدول بیمه عمر قید شده، دریافت کند.

توجه داشته باشید که ممکن است بیمه‌گذار و بیمه‌شده، یک شخص باشند؛ یعنی یک فرد خودش را بیمه کند. این امکان فراهم است که این دو حالت، دو شخص متفاوت باشند. اگر شخص بیمه‌شده فوت کند، فقط شخصی که می‌تواند غرامت فوت را دریافت نماید، ذی‌نفع بیمه‌نامه (فرد ثالث) می‌باشد؛ پس لازم است در زمان قرارداد بیمه اطلاعات کامل و جامعی توسط شرکت بیمه به فرد ارائه شود تا ذی نفع در بیمه نامه به درستی قید گردد.

پرداخت شخص بیمه گذار با توجه به نوع قرارداد و سقف تعیین شده، ادامه خواهد داشت؛ در صورت وقوع اتفاقاتی مانند فوت، بیماری های لاعلاج و یا نیاز فرد به مراقبت‌های ویژه پزشکی، شرکت بیمه موظف است، سرمایه بیمه شده را به صورت کامل یا به شکل مستمری به شخص بیمه‌گذار یا فرد ثالثی که فرد تعیین نموده، پرداخت نماید.

بیمه عمر

مناسب‌ترین شرکت بیمه عمر چیست؟

شرکت‌های بیمه‌ای بسیاری در سراسر کشور ما فعال هستند که هر یک به ارائه انواع خدمات بیمه‌ای می‌پردازند. بهتر است گول تبلیغات شرکت‌های بیمه را نخورید و شرکتی را انتخاب کنید که در صورت وقوع حادثه، خسارت ایجاد شده را به طور کامل به شما پرداخت کند. در واقع هر فردی برای آرامش خاطر و امنیت خود در زمان بروز حوادث به بیمه عمر روی می آورد. پس لازم است این سرمایه گذاری به شکل درستی انجام شود و شرکت مناسبی برای این عمل در نظر گرفته شود.

بیمه‌ایران یکی از باسابقه‌ترین و قدیمی‌ترین شرکت‌های بیمه است که در طی سال‌ها فعالیت خود موفق گردیده بهترین خدمات بیمه‌ای را به بیمه گذاران خود ارائه نماید.

بیمه‌ایران به عنوان بزرگترین و وسیع‌ترین شبکه عرضه بیمه در کشور، دارای 205 شعبه فعال در سراسر کشور می‌باشد که 3770 نمایندگی حقیقی و 156 نماینده حقوقی را در اختیار دارد.

در نظرسنجی‌هایی انجام شده از اشخاص بیمه شده، این نتایج به دست آمد که اکثریت افراد شرکت بیمه‌ایران را به عنوان بهترین شرکت بیمه معرفی کردند. ارائه خدمات متنوع و پرداخت خسارت به موقع از دلایلی است که باعث رضایت افراد از بیمه ‌ایران شده است.

 

بیشتر بخوانید: بیمه ثالث بیمه ایران

 

انواع بیمه عمر بیمه ایران

بیمه عمر ایران انواع مختلفی دارد و با توجه به نیازهای مختلف افراد جامعه در اختیار آن‌ها قرار می گیرد. هر یک از این بیمه‌ها شرایط خاص خود را دارد و برای اطلاع از آن‌ها بایستی به شرکت بیمه مراجعه نمایید. کارشناسان بیمه پاسخگوی شما عزیزان هستند و اطلاعات کاملی را در اختیار شما قرار می دهند.

بیمه عمر شامل:

 1. بیمه‌ تمام عمر
 2. بیمه عمر زمانی
 3. بیمه‌ عمر و سرمایه‌گذاری
 4. طرح‌ بیمه عمر ایران برای کودکان
 5. بیمه‌ مستمری و بازنشستگی
 6. بیمه‌ عمر گروهی

بیمه عمر ایران

مزایای بیمه عمر :

شرکت‌های بیمه مزایای زیر را برای بیمه گذاران خود در نظر گرفته‌اند:

 • معافیت مالیاتی
 • تعیین ذینفعان بیمه نامه بر اساس انتخاب فرد بیمه گذار
 • منعطف بودن بیمه عمر و سرمایه گذاری
 • امکان کنسل کردن بیمه عمر
 • دریافت وام از سرمایه گذاری بدون نیاز به ضامن

 

نحوه محاسبه بیمه عمر

هنگامی که برای ثبت نام بیمه عمر به بیمه ‌ایران مراجعه کنید، فرم پیشنهادی به شما داده می‌شود که بایستی اطلاعات خود را در آن وارد کنید. محاسبه بیمه عمر بر اساس اطلاعات وارد شده شما انجام می‌شود. چند عامل در بیمه عمر تاثیر دارند که به شرح زیر می‌باشد:

میزان حق بیمه

میزان حق بیمه سالانه بیمه عمر مهم‌ترین فاکتور تاثیر گذار در میزان حق بیمه است. به طوری که هر چه قدر هزینه بیشتری برای حق بیمه سالانه پرداخت کنید، میزان اندوخته و سرمایه گذاری شما نیز بیشتر می‌شود.

 

نحوه پرداخت حق بیمه عمر

شخص بیمه شده می‌تواند حق بیمه‌های خود را به روش‌های مختلف پرداخت کند. در فرمی که تکمیل می‌کنید می توانید نحوه پرداخت خود را به ضورت ماهانه، سه ماهه، شش ماهه و یا سالانه انتخاب و بر اساس آن پرداخت خود را انجام دهید. پیشنهاد ما این است که حق بیمه خود را به طور سالانه پرداخت نمایید تا میزان سوددهی بیمه نامه‌ شما بیشتر شود. در واقع پرداخت یکجای حق بیمه امتیاز محسوب می‌شود.

میزان افزایش حق بیمه سالانه

بیمه عمر بهترین روش سرمایه گذاری است که سود دهی آن معمولا بعد از سال ۵ ام آغاز می‌شود؛ توجه داشته باشید فرد بیمه شده‌ می‌تواند حق بیمه خود را تا زمان اتمام مدت قرارداد به طور ثابت پرداخت نماید. این بدین معنا است که از ابتدا تا پایان قرارداد میزان مبلغ پرداختی شما تغییری نکند.

ولی شرکت‌‌های بیمه به منظور مقابله با تورم و حفظ ارزش نقدینگی بیمه‌های عمر پرداختی، طرحی را ارائه دادند که بر اساس آن حق بیمه در هر سال درصدی افزایش داشته باشد. از این طریق میزان اندوخته بیمه گذار نیز بیشتر می‌شود.

بیمه عمر بیمه ایران

مدت بیمه نامه

مدت بیمه نامه عمر ارتباط مستقیمی با سن بیمه شده دارد که به طور معمول، در همه شرکت‌های بیمه ۳۰ ساله در نظر گرفته شده است. مد نظر داشته باشید مجموع مدت بیمه عمر و سن فرد بیمه شده بایستی کمتر از ۶۹ سال باشد. اما هر فردی می‌‌تواند مدت بیمه نامه خود را انتخاب کند. هر چه تعداد سال‌های بیمه نامه عمر بیشتر باشد میزان سرمایه گذاری برای شخص بیشتر و بهتر خواهد بود. به طور فرض اگر بخواهید بیمه عمر 20 ساله را انتخاب کنید، بهتر است دست نگه دارید و نگاهی به میران سرمایه گذاری شکل گرفته در 30 سال حق بیمه داشته باشید.

با بررسی جدول بیمه عمر که توسط کارشناسان بیمه ارائه می‌شود، به راحتی می توانید میزان سرمایه گذاری در این دو زمان را با یکدیگر مقایسه کنید.

سن فرد بیمه شده

سن بیمه شده در بیمه عمر بسیار اهمیت دارد، هر چه سن فرد بیمه شده کم باشد میزان سرمایه گذاری انجام شده بیشتر خواهد شد. پس بهتر است بیمه عمر را در سنین پایین‌تر در برنامه خود قرار دهید.

 

جدول محاسبه بیمه عمر در سال 99

هنگامی که برای بیمه عمر به بیمه ایران مراجعه کنید، کارشناسان بیمه جدول محاسبه بیمه عمر را در اختیار شما قرار می دهند.

در جدول بیمه عمر ایران ، با توجه به اطلاعات وارد شده، میزان پوشش‌ بیمه‌ای و میزان سرمایه گذاری شکل گرفته در بیمه نامه عمر مطابق با شرایط اقتصادی شما محاسبه و قابل رویت است.

جدول محاسبه بیمه عمر در سال 99 این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد که بررسی کنید که با پرداخت حق بیمه سالانه در مدت زمان بیمه‌ای که خود شما انتخاب نموده اید، چه مزایایی برای شما فراهم است و چه میزان سرمایه گذاری خواهید داشت. از بهترین مزیت بیمه عمر می‌توان به دریافت وام از 90 درصد مبلغ سرمایه گذاری انجام شده اشاره کرد.

 

نتیجه گیری

بیمه عمر بیمه ایران بهترین سرمایه گذاری است که در هر سن و سالی با هر میزان بودجه‌ای قابل انجام است. این بیمه به عنوان پشتیبان مالی و پس اندازی مطمئن با بهترین مزایا در اختیار فرد بیمه شده قرار می‌گیرد.

در صورتی که با مطالعه متن بالا، تصمیم گرفتید که از بیمه عمر ایران استفاده کنید، می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

کارشناسان بیمه عمر پاسخگوی سوالات شما عزیزان در خصوص استعلام بیمه عمر هستند و راهنمای جامع و کاملی را درباره بیمه عمر سال 99 در اختیار شما قرار می دهند.

نظر (0)Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*