essay on my favourite subject history in hindi essay on a funny incident at railway station essay on relation of brother and sister essay on indian army
تماس: 88365886-021
ورود

بیمه مسافرتی

 

بیمه مسافرتی در اکثر سفارت خانه ها برای دریافت ویزا الزامی می باشد. توصیه می شود که اگر هم در سفارت خانه ای اخذ این بیمه الزامی نبود با زهم به تهیه بیمه مسافرتی مبادرت ورزید. زیرا پوشش های مناسب آن درمواجه با خطراتی چون حوادث، بیماری ها و مشکلات شما را یاری می نمایند. بیمه ایران با همکاری شرکتی سوئیسی اقدام به ارائه بیمه مسافرتی مناسب نموده است. بیمه ایران آرامش خیال، رفاه و آسایش را با ارائه این بیمه نامه از طریق شبکه فروش و نمایندگی بیمه ایران فراهم نموده است.

بیمه مسافرتی

پوشش های بیمه مسافرتی ایران:

1-هزینه پزشکی، دارویی، بیمارستانی و جراحی تا سقف تعهدات مندرج در بیمه نامه

2-فوریت های دندان پزشکی تا سقف تعهدات مندرج در بیمه نامه

3-انتقال و پذیرش دربیمارستال یا بازگشت بیمار به ایران همراهبا مراقبت پزشکی

4-تقبل هزینه فرستاده همراه برای بیمار و بازگرداندن جسد به ایران در صورت فوت در مدت سفر بیمه شده پس از فوت یا بیماری، کودک بیمه شده به ایران بازگردانده می شود.

5-پرداخت خسارت ( میزان هزینه تاخیر ) بابت تاخیر در پرواز و یا مفقود شدن چمدان و بار در پرواز تا سقف تعهدات مندرج در بیمه نامه

6-تقبل هزینه معاضدت حقوقی تا سقف تعهدات مندرج در بیمه نامه

 

بیمه مسافرتی

آیا بیمه مسافرتی شامل حال تمامی افراد می شود؟

خیر، این بیمه نامه برای کسانی که کم تر از 70 سال سن دارند قابل صدور و بهره مندی است.

 

موارد مهم در بیمه مسافرتی ایران:

1-بیمه نامه برای سفرهای کم تر از 92 روز صادر می گردد.

2-در خارج از ایران خسارت به وسیله شرکت سوئیس همکار بیمه ایران پرداخت می گردد. اما خسارت در ایران توسط خود بیمه ایران قابل پرداخت است.

3-بیمه نامه در منطقه مشخص شده برای سفر دارای اعتبار است.

4-فرانشیز آن 25 % در خدمات پزشکی و دندان پزشکی است.

5-شروع بیمه همزمان با خروج شخص بیمه شده و با تاریخ مندج در گذرنامه است.

 

بیمه مسافرتی ایران

بیمه مسافرتی از بیمه‌گزاران در برابر حوادث احتمالی سفر محافظت می‌کند. این بیمه برای اخذ ویزا از بعضی سفارت‌خانه‌ها الزامی است و برای سایر سفارت‌خانه‌ها نیز توصیه می‌شود. با توجه به اختلاف نرخ ارز در کشور ما و اکثر کشورهای خارجی، هزینه‌های درمان در این کشورها بسیار گران است. اگر بیمه‌گزار در صورت بروز حادثه بخواهد هزینه را آزاد پرداخت کند، ممکن است یک سرماخوردگی ساده هزینه‌های سنگینی را برای وی رقم بزند. مشکل بزرگ‌تر می‌تواند این باشد که بیمه‌گزار هزینه درمان خود را همراه نداشته باشد!!!

ضرورت بیمه مسافرتی

تصور کنید چمدان شما که حاوی وسایل ضروری سفر است مفقود شود. مخصوصاً اگر بدون آن وسایل، ادامه سفر دشوار باشد. اگر بیمه مسافرتی داشته باشید، می‌توانید هزینه خسارت مفقود شدن بار خود را از بیمه بگیرید. بنابراین رسیدن به این نتیجه چندان دور از ذهن نیست که این بیمه‌نامه مزایای زیادی برای بیمه‌گزاران ایجاد می‌کند و تهیه کردن آن برای سفرهای خارج از کشور امری حیاتی است.

 

نحوه پیگیری خسارت در محل حادثه

نحوه پیگیری خسارت معمولاً بدین صورت است که موقع بروز حادثه، بیمه‌گزار باید با شماره‌ای که روی بیمه‌نامه‌ی بیمه مسافرتی خود درج شده است، تماس بگیرد؛ نام، شماره بیمه‌نامه و مدت اعتبار آن را بگوید و حادثه اتفاق افتاده را شرح دهد. طبق حادثه‌ای که رخ‌ داده شرکت کمک‌رسان اقدامات لازم را انجام می‌دهد.

بعضی از شرکت‌های کمک‌رسان این خدمات را ندارند و بیمه‌گزار باید شخصاً خسارت خود را از محل بیمه مسافرتی پیگیری و پرداخت هزینه کند؛ سپس با ارائه صورت‌حساب‌های پرداخت‌شده در سفر، هزینه خسارت‌های تحت پوشش این بیمه‌نامه را از کشور محل اقامت خود دریافت کند.خوشبختانه بیمه ایران در این عرصه پیشگام بوده و تمامی خدمات مورد نیاز را با بهترین شرایط به بیمه‌گزاران محترم ارائه می‌دهد.