تماس: 88365886-021
ورود

بیمه آتش سوزی

بیمه نامه آتش سوزی جبران کننده زیان های مالی ومادی است که بر اثر وقوع آتش سوزی به اموال و دارایی های منقول و غیر منقول بیمه گذار اعم از حقیقی و حقوقی وارد می شود . این بیمه نامه علاوه بر خطرآتش سوزی ( آتش سوزی، انفجار، صاعقه ) خطرات اضافی دیگری را تحت پوشش خود قرار می دهد که باید جداگانه توسط بیمه گذار خریداری گردد .

معرفی بیمه نامه آتش سوزی

بیمه های آتش سوزی با توجه به نوع فعالیت مراکز به سه بخش تقسیم می گردد :

1- بیمه آتش سوزی واحد های مسکونی

2- بیمه آتش سوزی مراکز صنعتی

3- بیمه آتش سوزی مراکز غیر صنعتی

 

 

بیمه های آتش سوزی واحدهای مسکونی

 

در رشته آتش‌سوزی واحدهای مسکونی موضوع بیمه عبارتست از ساختمان، تأسیسات و اثاث منزل که در مقابل خطرات آتش سوزی، انفجار، صاعقه به عنوان خطرات اصلی و طوفان، سیل،‌ زلزله و آتشفشان، ترکیدگی لوله آب، ضایعات ناشی از آب باران و ذوب برف،‌ خطر سقوط هواپیما و هلی‌کوپتر و قطعات منفک از آنها، سرقت اثاث و لوازم منزل و بسیاری از خطرهای دیگر تحت پوشش قرار می گیرد. واحدهای مسکونی در سراسر کشور را به دو روش انفرادی و گروهی می‌توان نزد بیمه ایران تحت پوشش بیمه آتش‌سوزی قرار داد. در بیمه‌‌های گروهی چنانچه تعداد واحدهای مسکونی تحت پوشش بیش از پانزده واحد باشد، ده درصد تخفیف گروهی در نرخ‌های بیمه اعمال می‌شود.

 

رشته  بیمه آتش سوزی واحدهای مسکونی مشتمل بر 3 زیررشته می‌باشد که عبارتند از:

 

معمولی منازل مسکونی

در این بیمه بنا به درخواست بیمه‌گذار واحد مسکونی، علاوه بر خطرهای حریق، انفجار و صاعقه، در برابر کلیه خطرهای اضافی که به آن اشاره شد با سرمایه دلخواه و به قیمت روز تحت پوشش قرار می‌گیرد و حق سالانه آن با توجه به ارزش ساختمان و اثاث منزل و خطرهای بیمه شده .محاسبه خواهد شد

 

طرح حامی خانه و خانواده

طرح حامی خانه و خانواده از طرح‌های همگانی بیمه ایران است که به بعنوان یک پوشش جامع، کلیه مخاطرات ممکن در فضای مسکونی را تحت پوشش قرار می گیرد.

 

طرح مهر(فرم پیشنهاد بیمه آتش سوزی, حوادث و مسئولیت خانه و خانوار)

 

طرح مهر که بیمه‌های متنوع آتش‌سوزی، مسئولیت و حوادث خانه و خانواده را تحت پوشش قرار می‌دهد، برای اولین بار از ۲۰ مهرماه سال ۸۲ در بیمه ایران طراحی گردید. در این طرح،بیمه‌گر بیمه‌گذار را در مقابل خطراتی چون آصا (آتش‌سوزی، صاعقه و انفجار)، شخص ثالث و همسایگان، غرامت فوت و هزینه‌های پزشکی بیمه می‌نماید.

 

بیمه های آتش سوزی مراکز صنعتی

مراکز صنعتی شامل کلیه کارخانجات صنایع غذایی، آشامیدنی، دخانیات، نساجی، پوشاک، چرم، چوب، کاغذ، مقوا، چاپ و صحافی، شیمیایی، محصولات کانی غیرفلزی، فلزات اساسی و صنایع متفرقه، ساختمان، تاسیسات، ماشین‌آلات، مواد اولیه، موجودی و محتویات هریک از مراکز یاد شده را می‌توان در مقابل خطرهای آتش‌سوزی، انفجار، صاعقه و همچنین کلیه خطرهای اضافی به قیمت روز بیمه نمود.

رشته بیمه آتش سوزی مراکز صنعتی مشتمل بر ۱ زیررشته می‌باشد که عبارتند از:

 

معمولی مراکز صنعتی

در این بیمه‌ بنا به درخواست بیمه‌گذار مرکز صنعتی، علاوه بر خطرهای حریق، انفجار و صاعقه، در برابر کلیه خطرهای اضافی که به آن اشاره شد با سرمایه دلخواه و به قیمت روز تحت پوشش قرار می‌گیرد و حق سالانه آن با توجه به ارزش ساختمان و تجهیزات آن و خطرهای بیمه شده محاسبه خواهد شد.

 

بیمه های آتش سوزی مراکز غیر صنعتی

 

مراکز غیرصنعتی مشتمل بر کلیه فروشگاه‌های تجاری، تعمیرگاه‌ها، بیمارستان‌ها، اماکن عمومی، ساختمان‌های اداری، بنگاه‌های معاملاتی، مراکز پخش دارو، فروشگاه‌های مواد غذایی و پروتئینی، آموزشگاه‌ها، مراکز خدماتی و سایر موارد مشابه می‌باشند. ساختمان، تأسیسات، موجودی اثاث ثابت و دکوراسیون هر یک از مراکز یاد شده را می‌توان در مقابل خطرهای آتش‌سوزی، انفجار، صاعقه و نیز کلیه خطرهای اضافی ذکر شده نزد شرکت به قیمت روز بیمه نمود.

رشته بیمه آتش سوزی مراکز غیر صنعتی مشتمل بر ۲ زیررشته می‌باشد که عبارتند از:

 

معمولی مراکز غیرصنعتی

در این بیمه‌ بنا به درخواست بیمه‌گذار مرکز غیرصنعتی، علاوه بر خطرهای حریق، انفجار و صاعقه، در برابر کلیه خطرهای اضافی که به آن اشاره شد با سرمایه دلخواه و به قیمت روز تحت پوشش قرار می‌گیرد و حق سالانه آن با توجه به ارزش ساختمان و تجهیزات آن و خطرهای بیمه شده محاسبه خواهد شد.

 

طرح جامع اصناف

براساس توافقات فیمابین بیمه ایران و شورای اصناف کشور، از سال ۸۶ طرح بیمه اصناف کشور به اجرا درآمد. بر اساس این توافق، تمامی افراد عضو اتحادیه‌ها و انجمن‌های صنفی و خانواده‌های آنان می‌توانند از بیمه تکمیلی درمان بیمه ایران استفاده کنند. براساس این طرح، خدمات درمانی اصناف و خانواده‌های آنان که از سوی بیمه تأمین اجتماعی بصورت کامل پرداخت نمی‌شود، تا سقف ۳۰ میلیون ریال در جراحی‌های پزشکی پرداخت می‌گردد. در این طرح واحدهای صنفی دارای پروانه کسب می‌توانند پس ازعقد قرارداد اتحادیه و انجمن صنفی خودشان با مراکز بیمه ایران در هر نقطه از کشور با ارائه معرفی نامه از اتحادیه‌ها و انجمن‌های صنفی، خود و و خانواده‌شان را تحت پوشش قرار دهند.

 

 

 

خطرات اضافی و تکمیلی در بیمه آتش سوزی

1-زلزله و آتش فشان

2-سیل، طغیان آب دریاها و رودخانه ها

3-طوفان، گردباد و تندباد

4-ترکیدگی لوله آب

5-ضایعات ناشی از آب باران، و ذوب برف

6-سقوط هواپیما، هلی کوپتر و قطعات آنها در مناطق نزدیک فرودگاه(شعاع 5 کیلومتری)

7-سقوط هواپیما، هلی کوپتر و قطعات آنها در مناطق دور از فرودگاه(خارج از شعاع 5 کیلومتری)

8-هزینه پاکسازی

9-برخورد جسم خارجی به استثنای شکست شیشه

10-شکست شیشه

11-انفجار ظروف تحت فشار صنعتی

12-سقوط بهمن

13-رانش , ریزش و فروکش

14-خسارت ناشی از نشت گاز در سرد خانه( اعم از گاز آمونیاک و گاز فریون)

15-سقوط قطعات منفصله از خودرو

16-خودسوزی تفاله چقندر ,ملاس , آهن اسفنجی , کنجاله و سایر مشابهات

17-آشوب و بلوا , اعتصاب , قیام , اغتشاش داخلی و اقدامات احتیاطی مقامهای نظامی و انتظامی

18-دفرمه شدن ظروف تحت فشار صنعتی

19-سرقت

20-خسارت ناشی از سنگینی برف

21-مسئولیت مالی ناشی از آتش سوزی , انفجار در قبال همسایگان

22- مسئولیت مالی ناشی از آتش سوزی و ترکیدگی لوله های آب و فاضلاب درقبال همسایگان

23-خسارت وارده به چاه و تاسیسات آن بر اثر ریزش دیواره چاه

24-خسارت وارده به ساختمان و تاسیسات و محتویات آن و همچنین خسارت مربوط به ریزش دیواره چاه

25-نوسانات برق

 

خدمات نمایندگی 4451 برای بیمه گذاران محترم:

1- بازدید محل مورد بیمه ، ارزیابی ریسک و ارایه توصیه های ایمنی لازم

2- ارایه نرخ مناسب، متناسب با ریسک محل مورد بیمه

3- تقسیط مبلغ بیمه نامه

4- ارسال رایگان بیمه نامه

 

نکات مهم در بیمه آتش سوزی

1- این بیمه نامه فقط جبران کننده خسارت های مالی می باشد نه خسارت های جانی و بدنی .

2- خطرات اصلی در بیمه نامه آتش سوزی شامل آتش سوزی حریق و انفجار می باشد .

3-اموال باید بر اساس قیمت واقعی ( ارزش روز ) بیمه گردد در غیر اینصورت پرداخت خسارت بر اساس ماده 10 قانون بیمه ( قاعده نسبی ) پرداخت می گردد .

4-بیمه آتش سوزی ( خطرات اصلی ) فرانشیز ندارد، اما خطرات اضافی فرانشیز دارد .

5-در صورت اخذ پوشش سرقت باید صورت ریز و ارزش تفکیکی اموال توسط بیمه گذار به بیمه گر ارائه گردد .

6- سرمایه مورد بیمه در صورت وقوع آتش سوزی به میزان خسارت وارد شده کاهش می یابد، لذا بیمه گذار می تواند با پرداخت حق بیمه اضافی سرمایه مورد بیمه را به حالت قبل از آتش سوزی افزایش دهد .