تماس: 88365886-021
ورود

پوشش های بیمه تکمیلی چیست؟

مه 15, 2021 (0) نظر

در حال حاضر به دلیل وضعیت اقتصادی هزینه‌های درمانی برای افراد بسیار گران است و باعث می‌شود افراد نتوانند از پس هزینه‌های آن برآیند. اگرچه شرکت‌های بیمه ای موظف به پرداخت برخی خدمات درمانی هستند اما همه هزینه‌های درمانی مانند هزینه داروها، آزمایش‌ها و … توسط آن‌ها پرداخت نمی‌شود و فرد بیمه شده مجبور به پرداخت بخش زیادی از هزینه‌های درمانی خود است. برای رفع این مشکل بهتر است در کنار بیمه اصلی نسبت به خرید بیمه تکمیلی اقدام کنید. بیمه تکمیلی به شما کمک می‌کند با واریز حق بیمه‌، هزینه ۷۰ تا ۹۰ درصد از هزینه درمان شما توسط شرکت بیمه پرداخت شود.

 انواع بیمه تکمیلی

بیمه تکمیلی انواع محتلفی دارد که شامل بیمه انفرادی، بیمه خانواده و بیمه گروهی می‌باشد. در زیر به توضیح هر یک از انواع بیمه تکمیلی می‌پردازیم.

الف) بیمه انفرادی

بیمه تکمیلی انفرادی بهترین نوع بیمه تکمیلی است و از مزایا و خدمات بهتری در مقابل بیمه گروهی و بیمه خانواده برخوردار است. در بیمه انفرادی هر شخصی می‌تواند خودش را بیمه کند که به آن اصطلاحا بیمه انفرادی گفته می‌شود.

ب) بیمه خانواده

بیمه تکمیلی خانواده به نوع دیگری از بیمه گفته می‌شود که شخصی که خودش را بیمه کرده، می‌تواند خانواده خود را نیز بدون هیچ محدودیتی زیر پوشش خود قرار دهد. توجه داشته باشید که بعد از بیمه انفرادی، بیمه گروهی خدمات خوبی را به شما و خانواده تان ارائه می‌دهد.

پ) بیمه گروهی

بیمه گروهی برای افرادی که در شرکت‌ها شاغل هستند مناسب است و کارفرما می‌تواند نسبت به بیمه کارمندان خود به صورت گروهی اقدام کند. این بیمه برخلاف بیمه خانواده دارای محدودیت‌هایی است و تنها کارفرماهایی که همه کارکنان خود را بیمه اجباری کرده اند، و حق بیمه آن‌ها پرداخت نمودند، می‌توانند آن‌ها را تحت پوشش این بیمه قرار دهند. همچنین برای بیمه گروهی محدودیت تعداد وجود دارد و شرکت‌ها باید حداقل 50 کارمند داشته باشند.

 

پوشش‌های بیمه تکمیلی ایران

خدمات و پوشش‌های بیمه تکمیلی ایران به دو دسته پوشش‌های اصلی و پوشش‌های فرعی تقسیم می شوند. بیمه ایران در هر یک از این پوشش‌ها خدماتی را به بیمه شدگان ارائه می‌کند.

 

پوشش‌های اصلی

پوشش‌های اصلی بیمه ایران شامل موارد زیر است:

پرداخت هزینه‌های درمانی فرد بیمه شده مانند بستری، آنژیوگرافی قلب، جراحی، رادیوتراپی، شیمی‌ درمانی، گامانایف، سنگ ‌شکن در بیمارستان و مراکز جراحی محدود و DAY CARE *
جبران هزینه همراه افرادی که زیر ۷ سال سن و یا بیشتر از ۷۰ سال دارند.
چنانچه بستری شدن فرد بیمه ‌شده در بیمارستان و مراکز درمانی طبق نظر پزشک معالج صورت گرفته باشد، هزینه آمبولانس و فوریت‌های پزشکی پرداخت می‌شود.

بیمه مسئولیت
پوشش‌های فرعی

پوشش های فرعی یکی از خدماتی هستند که توسط بیمه ایران به منظور ارتقای خدمات رسانی و رفاه فرد بیمه شده به آن‌ها ارائه می‌گردد. به جز پوشش‌های اصلی، فرد بیمه شده می‌تواند با درخواست خود و پرداخت حق بیمه‌ بیشتری، از خدمات و پوشش‌های فرعی بیمه ایران بهره‌مند شود. این پوشش‌های فرعی بیمه شامل موارد زیر می‌باشد:

آنژیوگرافی قلب و انواع سنگ ‌شکن
هزینه خرید لنز، سمعک و عینک
هزینه رفع مشکلات چشم
هزینه‌ ویزیت پزشک
هزینه خرید دارو
پرداخت هزینه زایمان اعم از طبیعی یا سزارین
هزینه‌های پاراکلینیکی مانند نوار عضله، نوار عصب، نوار مغز، سونوگرافی، ماموگرافی، رادیوتراپی، اکوکاردیوگرافی، انواع اسکن، انواع آندوسکوپی، تست ورزش، آنژیوگرافی چشم.
هزینه جراحی‌های سرپایی و سبک مانند کرایوتراپی، اکزیون لیپوم، گچ گیری، انواع شکستگی‌، تخلیه کیست، بخیه، ختنه و لیزر درمانی.
هزینه جراحی قلب، مغز و اعصاب، پیوند کلیه، پیوند مغز استخوان، پیوند کبد و پیوند ریه.
هزینه‌های دندانپزشکی

جمع بندی

بیمه ایران به‌عنوان پرسابقه ترین شرکت بیمه در ایران، خدمات بسیاری را به افراد بیمه شده ارائه می‌دهد. این شرکت در سال 97 موفق به فروش 20% از کل بیمه‌های تکمیلی شده است. در صورتی که تمایل دارید تا آینده خود و عزیزانتان را تامین کنید، توصیه می‌کنیم نسبت به خرید بیمه تکمیلی بیمه ایران اقدام کنید.

نظر (0)Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*